قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال


شاید از خود سوال نمایید علت قرمز شدن چراغ فیلتر چیست ؟

این یک هشدار دهنده خودکار می باشد که به شما اطلاع می دهد زمان تعویض فیلتر یخچال شما فرا رسیده است ، این امر را جدی بگیرید عدم تعویض فیلتر یخچال باعث کاهش فشار آب یخپال برای یخساز و آبسرد کن می شود و نتیجه آن سوختن شیر برقی یخچال می باشد . علاوه بر آن باعث رشد باکتری و قارچ در فیلتر می شود .

نکته : شاید شما تازه فیلتر یخچال خریده باشد و این چراغ روشن شود ، این هشدار را نادیده گرفته و چراغ فیلتر یخچال را ریست نمایید . هنگامی که فیلتر تهیه می فرمایید ، داخل جعبه یک برچسب تاریخ موجود دارد . که هنگام نصب روی فیلتر می چسبانید با توجه به ظرفیت گالن و تصفیه آب فیلتر که از 3 ماهه ، 6 ماهه ، 1 ساله متغییر می باشد تاریخ انقضای فیلتر رو آن بچسبانید  . در زمان مشخص شده فیلتر خود را تعویض نمایید ، هر بار که در این بازه زمانی چراغ فیلتر شما روشن شد ، فقط چراغ آن ریست نمایید .

تعویض به موقع فیلتر آب یخچال باعث می شود که آب تمیز و تازه یخچالتان به شما می دهد. یخچال فریزر شما یک چراغ نمایشگر فیلتر آب دارد که به شما زمان تعویض فیلتر آب را یادآوری می کند.به طور کلی فیلتر آب را باید هر 6 ماه عوض نمایید. نور چراغ نمایشگر فیلتر وقتی زمانش برسد تغییر  رنگ می دهد.

برای ریست کردن چراغ فیلتر یخچال خود ، لطفا مقاله زیر را مطالعه نمایید .

آموزش ریست چراغ فیلتر یخچال