استاندار تهران گفت: با توجه به کمبود آب باید در مصرف آن صرفه‌جویی شود و در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خانگی از روش‌های نوین برای مصرف آب استفاده شود.

محمدحسین مقیمی در جلسه شورای استان تهران گفت: موضوعی که استان تهران با مشکل مواجه شده کمبود آب است.استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر تهران با کمبود آب مواجه شده است و با توجه به این موضوع باید در مصرف آب در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خانگی صرفه‌جویی داشته باشیم.

مقیمی افزود: ما نمی‌توانیم اشتغال و بهداشت مردم را با توجه به کمبود آب کم کنیم بلکه باید درست مصرف کردن را آموزش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات شهر تهران حمل‌ونقل و ترافیک است در این استان با مشکل حمل‌ونقل و ترافیک مواجه هستیم و ۷۰ دصد ترافیک به دلیل نبود حمل‌ونقل مناسب است.

استاندار تهران افزود: در خصوص آلودگی هوا نیز کامیون‌هایی که در شهر تردد می‌کنند نقش به‌سزایی در افزایش آلودگی هوا دارند و باید نسبت به نوسازی خودروهای فرسوده اقدام شود.

مقیمی گفت: ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس شهری تهران نیز عمر مفید آنها به پایان رسیده است و باید نسبت به نوسازی این اتوبوس‌ها نیز اقدام شود.

وی با تأکید براینکه خودروهای فرسوده باید از چرخه حمل‌ونقل خارج شود، افزود: رئیس جمهور و تعدادی از وزرا در این خصوص جلسه گذاشتند و مطرح شد که جازیگزینی خودروهای فرسوده باید در یک بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله اتفاق بیافتد.

استاندار تهران ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات استان تهران بافت‌های فرسوده است. ما شاهد آن هستیم که در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده یک زندگی نازل و بسیار پایینی شکل گرفته است و حداقل امکانات را دارند و این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

مقیمی افزود: مقام معظم رهبری به موضوع حاشیه شهرها توجه داشته‌اند و در این خصوص نیز رئیس جمهور شخصاً ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته و براساس دستورات ریاست جمهوری مقرر شده طی ۱۰ سال کل کشور در بافت فرسوده مقاوم‌سازی شود تا بتوانیم سطح زندگی را ارتقا دهیم.