استخر بهداشت است حصول اطمینان از شرایط سالم در استخرهای شنا، وان داغ، شیرجه رفتن استخر، و سالن های تفریحی آب مشابه است. بهداشت مناسب برای حفظ وضوح تصویری از آب و جلوگیری از انتقال بیماری های منتقله از راه آب های عفونی مورد نیاز است.

فهرست

    1 روش
    2 دستورالعمل
    3 آلاینده ها و بیماری
    تعمیر و نگهداری 4 و بهداشت
    5 جلوگیری از بیماری ها در استخرهای شنا و چشمه های معدنی
    6 استاندارد
    7 سیستم و روش ضد عفونی
        7.1 روش کلر و برم
        سیستم 7.2 مس یون
    8 خصوصی فیلتراسیون استخر
        8.1 پمپ های آب
        8.2 واحد های تصفیه
            8.2.1 شن و ماسه
            8.2.2 زمین دارای جدار سیلیسی
            8.2.3 فیلتر کارتریج
            8.2.4 پاک کننده خودکار استخر
            8.2.5 سیستم های دیگر
            8.2.6 رقت انتقال پی در پی
        8.3 کفگیر
            8.3.1 دیافراگم مقابله
        چرخش 8.4 استخر
            8.4.1 بخاری
            8.4.2 سایر تجهیزات
    9 ویژگی های دیگر
        9.1 امکانات تفریحی
    همچنین نگاه کنید به 10
    11 پیوند به بیرون
    12 پیوند به بیرون

مواد و روش ها

روش بهداشت شامل یک فیلتر آب برای حذف آلودگی، ضد عفونی برای کشتن میکروارگانیسم های عفونی، بهداشت شناگر برای به حداقل رساندن معرفی آلاینده به آب استخر، و آزمایش به طور منظم از آب استخر، از جمله سطح کلر و PH است.
دستورالعمل

سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل های بین المللی برای ایمنی از استخر و محیط های تفریحی-آب مشابه، از جمله استانداردهای برای به حداقل رساندن میکروبی و شیمیایی خطرات منتشر شده است. [1] مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری نیز فراهم می کند این اطلاعات را در بهداشت استخر و آب مرتبط بیماری برای متخصصان بهداشت و مردم است. [2] سازمان های اصلی ارائه گواهی نامه برای استخر و جکوزی اپراتورها و کارشناسان فنی هستند بنیاد ملی استخر شنا و انجمن استخر و SPA حرفه ای ها. گواهی نامه های توسط بسیاری از ادارات بهداشت ایالتی و محلی پذیرفته شده است. [3]
آلودگی و بیماری

شنا استخر آلاینده ها از منابع زیست محیطی و شناگران معرفی شده است. مؤثر بر استخرهای شنا در درجه اول در فضای باز، آلاینده های زیست محیطی شامل خاک معلق در باد و آوار، آب ورودی از منابع غیر بهداشتی، باران که حاوی هاگ جلبک میکروسکوپی و مدفوع از پرندگان احتمالا پناه دادن به ویروس های بیماری زا. [4] استخر سرپوشیده کمتر مستعد ابتلا به آلاینده های زیست محیطی می باشد.

آلاینده های معرفی شده توسط شناگران به طور چشمگیری می تواند تاثیر بهره برداری از استخر سرپوشیده و فضای باز. منابع عبارتند از میکرو ارگانیسم ها از شناگران آلوده و روغن های بدن از جمله عرق، لوازم آرایشی، لوسیون حمام آفتاب، ادرار، بزاق و مدفوع. علاوه بر این، تعامل بین مواد ضد عفونی کننده و آلودگی آب استخر می تواند ترکیبی از کلرآمین و ضد عفونی دیگر توسط محصولات تولید کند.

آلاینده های بیماری زا از بزرگترین نگرانی در استخرهای شنا به عنوان آنها با بیماری آب تفریحی متعدد (RWIs) در ارتباط بوده است. [5] پاتوژن بهداشت عمومی می تواند در استخرهای شنا به عنوان ویروس ها، باکتری ها، تک یاخته و قارچ ها است. اسهال بیماری شایع ترین گزارش در ارتباط با آلودگی های بیماری زا است، در حالی که سایر بیماری های مرتبط با استخر درمان نشود کریپتوسپوریدیوزیس و ژیاردیازیس. [6] [7] بیماری های دیگر معمول اتفاق می افتد در ضعیف نگهداری استخرهای شنا شامل اوتیت خارجی، معمولا به نام گوش شناگران، خارش پوست و عفونت های تنفسی.

مجله علوم و تکنولوژی محیط زیست گزارش داد که عرق و ادرار واکنش نشان می دهند با کلر و تولید trichloramine و سیانوژن کلرید، دو مواد شیمیایی خطرناک به سلامت انسان. [1]
تعمیر و نگهداری و بهداشت
آلودگی را می توان با رعایت اصول بهداشت شناگر خوبی مانند دوش گرفتن قبل و بعد از شنا به حداقل برسد، کودکان اجازه نمی مبتلا به اختلالات روده شنا. درمان های موثر برای مقابله با آلاینده ها در آب استخر به دلیل جلوگیری از معرفی آلاینده استخر، بیماری زا و غیر بیماری زا، به استخرهای شنا غیر ممکن است مورد نیاز

به خوبی نگهداری شده، به درستی عامل فیلتراسیون استخر و دوباره گردش سیستم اولین مانع در مبارزه با آلودگی به اندازه کافی بزرگ می شود فیلتر است. حذف سریع از آلاینده تصفیه تاثیر بر سیستم ضد عفونی در نتیجه محدود کردن تشکیل کلرآمین را کاهش می دهد، محدود تشکیل ضد عفونی توسط محصولات و بهینه سازی اثربخشی بهداشت. برای کشتن پاتوژن ها و کمک به جلوگیری از بیماری های آب تفریحی، اپراتورهای استخر باید سطح مناسبی از کلر و یا ضد عفونی کننده دیگر حفظ کند. [8] [9]

اپراتورهای استخر نیز باید ذخیره و رسیدگی به تمیز کردن و بهداشت مواد شیمیایی با خیال راحت.
پیشگیری از بیماری در استخرهای شنا و چشمه های معدنی

برای پیشگیری از بیماری باید در اولویت بالا برای هر برنامه مدیریت کیفیت آب برای استخر و جکوزی اپراتورهای باشد. مواد ضد عفونی کننده مهم [10] است که برای محافظت در برابر عوامل بیماری زا و بهتر است از طریق نظارت و نگهداری از تجهیزات تغذیه شیمیایی معمول موفق برای اطمینان از سطح مطلوب مواد شیمیایی در مطابق با مقررات دولتی و محلی است.

تجهیزات دیجیتال مدرن زمانی که در رابطه با خودکار نتایج فیدر شیمیایی در pH و کلر پایدار سطوح استفاده می شود. حوزه های محلی ممکن است زمان انتظار تقاضا اگر مواد شیمیایی با دست به آب اضافه به طوری که شناگران زخمی نیست.

پارامترهای شیمیایی شامل سطوح مواد ضد عفونی کننده با توجه به جهت برچسب آفت کش ها تنظیم شده است. pH را نباید بین 7.2-7.8 نگهداری می شود. اشک انسان دارای pH از 7.4، ساخت این نقطه ایده آل برای تنظیم یک استخر. [11] بیشتر از نه، آن مقدار pH نامناسب و نه sanitiser است که مسئول تحریک پوست و چشم شناگران است.

قلیائیت کل 80-120 ppm و کلسیم سختی بین 200 - 400 پی پی ام [12]

رفتار بهداشتی خوب در استخرهای شنا همچنین برای کاهش عوامل خطر بهداشتی در استخرهای شنا و چشمه های معدنی مهم است. دوش گرفتن قبل از شنا می توانید معرفی آلاینده را کاهش دهد، و دوش گرفتن دوباره پس از شنا کمک خواهد کرد به حذف هر گونه.

با اسهال یا دیگر بیماری های اسهال و استفراغ باید در عرض 2 هفته از شیوع بیماری، به خصوص کودکان شنا نیست. کریپتوسپوریدیوم مقاوم در برابر کلر است. [13]

برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض عوامل بیماری زا، شناگران باید گرفتن آب به دهان خود اجتناب و هرگز استخر و یا آب آبگرم فرو برد. [14]
استاندارد

حفظ غلظت موثر از مواد ضد عفونی کننده انتقادی در اطمینان از ایمنی و سلامت استخر شنا و جکوزی کاربران مهم است. هنگامی که هر یک از این مواد شیمیایی استخر استفاده می شود، بسیار مهم است که برای حفظ pH از استخر در محدوده 7.2-7.8-با توجه به Langelier شاخص اشباع، یا 7.8 به 8.2- با توجه به شاخص همیلتون؛ pH بالاتر به شدت قدرت ضدعفونی از کلر به دلیل کاهش پتانسیل اکسیداسیون و کاهش (ORP) را کاهش می دهد، در حالی که PH پایین باعث ناراحتی استحمام، به خصوص به چشم. با این حال، با توجه به شاخص همیلتون، pH بالاتر می توانید مصرف کلر غیر ضروری را کاهش حالی که هنوز باقی مانده در جلوگیری از رشد جلبک ها و باکتری موثر است.

برای کمک به اطمینان از سلامت آبتنیکنندگان و حفاظت از تجهیزات استخر، به انجام نظارت معمول از عوامل کیفیت آب (یا "پارامتر") را به صورت منظم ضروری است. این فرایند از جوهر از یک برنامه مدیریت کیفیت آب مطلوب می شود.
سیستم ها و روش ضد عفونی
روش کلر و برم

اکسیدکننده مبتنی بر هالوژن مانند کلر و برم ضد عفونی اولیه مناسب و مقرون به صرفه برای استخرهای شنا و ارائه یک سطح باقی مانده از ضد عفونی کننده که در آب باقی مانده است. ترکیبات با کلر را آزاد از محبوب ترین و اغلب در استخرهای شنا استفاده حالی که ترکیبات برم آزاد محبوبیت افزایش در چشمه های معدنی و وان داغ پیدا شده اند. هر دو از اعضای گروه هالوژن با نشان دادن توانایی برای از بین بردن و غیر فعال کردن طیف گسترده ای از باکتری ها به طور بالقوه خطرناک و ویروس ها در استخرهای شنا و چشمه های معدنی می باشد. هر دو نمایشگاه سه عنصر به عنوان خط اول از دفاع ضد عفونی ایده آل برای استخرهای شنا و چشمه های معدنی: آنها به سرعت عمل و پایدار هستند. آنها algaecides موثر هستند. و این نمایشگاه اقدام اکسید کننده قوی آلاینده های ناخواسته.

استخرهای شنا را می توان با انواع ترکیبات کلر آزاد ضد عفونی نمود. یکی از اساسی ترین این ترکیبات گاز کلر عنصری (CL2) است. با این حال، استفاده از آن در درجه اول در استخر شنا بزرگ تجاری است. فرم غیر آلی ترکیبات کلر آزاد اغلب در استخرهای شنا مسکونی و عمومی مورد استفاده شامل هیپوکلریت سدیم معمولا به عنوان مایع سفید و یا به سادگی سفید کننده، هیپوکلریت کلسیم و هیپوکلریت لیتیوم شناخته شده است. باقیمانده کلر از کلر عنصری و ترکیبات کلر آزاد معدنی به سرعت در حال شکستن در نور خورشید است. به گسترش سودمندی مواد ضد عفونی کننده و پشتکار خود را در تنظیمات در فضای باز، استخرهای شنا تحت درمان با یکی یا بیشتر از فرم غیر آلی ترکیبات کلر آزاد را می توان با اسید سیانوریک یک دانه ثبات عامل قادر به گسترش کلر فعال باقی مانده نیمه عمر تکمیل (t½ ) توسط چهار تا شش برابر است. [15] isocyanurates کلر، یک خانواده از ترکیبات کلر آزاد آلی، به جلوگیری از تخریب UV تثبیت با توجه به حضور cyanurate به عنوان بخشی از ستون فقرات شیمیایی آنها.

کلر واکنش با اوره در ادرار و سایر مواد زائد حاوی نیتروژن از آبتنیکنندگان می توانید کلرآمین تولید کند. کلرآمین معمولا زمانی رخ می دهد مقدار کافی از کلر برای ضدعفونی استخر آلوده. کلرآمین به طور کلی مسئول مضر، بوی تحریک کننده برجسته در تنظیمات استخر سرپوشیده اتفاق می افتد. یک راه معمول برای حذف کلرآمین است به "superchlorinate" (که معمولا به نام "تکان دهنده") استخر با دوز بالا از کلر معدنی کافی برای ارائه 10 پی پی ام کلر. superchlorination به طور منظم (هر دو هفته در تابستان) کمک می کند تا از بین بردن این بوهای نامطبوع در استخر. سطح کلرآمین و دیگر ترکیبات فرار در آب می توان با کاهش آلاینده های است که منجر به شکل گیری آنها (به عنوان مثال، اوره، کراتینین، اسیدهای آمینه و محصولات مراقبت شخصی) و همچنین با استفاده از غیر کلر "اکسیدکننده شوک" مانند پتاسیم به حداقل برسد peroxymonosulfate.

فن آوری UV فشار متوسط ​​استفاده می شود برای کنترل سطح کلرآمین در استخرهای سرپوشیده. آن را نیز به عنوان یک فرم دوم از ضد عفونی برای رسیدگی به عوامل بیماری زا مقاوم کلر استفاده می شود. سیستم UV به درستی اندازه و نگهداری باید نیاز به شوک برای کلرآمین حذف، اگر چه هنوز هم تکان دهنده برای رسیدگی به یک حادثه مدفوع در استخر استفاده می شود. UV جایگزین نمی کلر است، اما مورد استفاده برای کنترل سطح کلرآمین، که مسئول بو، التهاب هستند، و افزایش خوردگی در یک استخر سرپوشیده.
سیستم یون مس

سیستم های یون مس با استفاده از یک جریان کم ولتاژ در سراسر کافه و مس (جامد، و یا ترکیبی از مس و روی و نقره) به یون های مس رایگان به جریان آب استخر برای کشتن موجودات زنده مانند جلبک ها در آب و ارائه یک "باقی مانده" در آب. سیستم های جایگزین نیز ورق تیتانیوم به تولید اکسیژن در آب برای کمک به کاهش ترکیبات آلی استفاده کنید.
فیلتراسیون استخر خصوصی
پمپ های آب

پمپ آب عمل الکتریکی و محرک در گردش آب از استخر است. آب از طریق یک فیلتر اجباری و پس از آن به استخر بازگشت. با استفاده از یک پمپ آب است که اغلب کافی نیست به طور کامل اصول بهداشتی عمل یک استخر. استخر تجاری و عمومی پمپ معمولا 24 ساعت شبانه روز برای تمام فصل عامل از استخر را اجرا کنید. پمپ های مسکونی استخر اجرا معمولی به مدت 4 ساعت در روز در فصل زمستان (زمانی که استخر در حال استفاده نیست) و تا 24 ساعت در تابستان. برای صرفه جویی در هزینه های برق، ترین استخر اجرا پمپ های آب برای 6 ساعت و 12 ساعت در تابستان با پمپ که توسط یک تایمر الکترونیکی کنترل می شود.

اکثر پمپ های استخر های موجود امروز ترکیب سبد فیلتر کوچک به عنوان آخرین تلاش برای آلودگی برگ و یا مو از رسیدن به بخش پروانه نزدیک تحمل پمپ اجتناب کنند.
فیلتر
شن

فیلتر شن و ماسه، تغذیه فشار به طور معمول در خط بلافاصله پس از پمپ آب قرار می گیرد. فیلتر به طور معمول شامل یک رسانه مانند شن و ماسه درجه بندی (به نام '14 / 24 فیلتر رسانه ها در سیستم بریتانیا از درجه بندی اندازه شن و ماسه الک را از طریق یک شبکه برنج سیم خوب از 14 به اینچ (5.5 در هر سانتی متر) به 24 به اینچ (9.5 در هر سانتی متر)). فیلتر شن و ماسه فشار تغذیه است یک "نرخ بالا، فیلتر شن و ماسه نامیده می شوند، و به طور کلی فیلتر آب گل آلود از ذرات کمتر از 10 میکرومتر در اندازه. [16] نوع سریع فیلتر شن و ماسه به صورت دوره ای، تماس شسته را به عنوان آلاینده جریان آب را کاهش می دهد و افزایش فشار تماس. نشان داده شده با یک فشار سنج در سمت فشار از فیلتر رسیدن به 'خط قرمز' منطقه، صاحب استخر است به نیاز به شستشوی معکوس، واحد هشدار داده است. شن و ماسه در فیلتر به طور معمول آخرین پنج تا هفت سال قبل از همه "لبه های خشن" می افتند و شن و ماسه فشرده تر دیگر کار می کند به عنوان در نظر گرفته شده. فیلتراسیون توصیه می شود برای استخر عمومی / تجاری 1 تن شن و ماسه در هر 100،000 لیتر آب (10 اونس avdp. در هر فوت مکعب آب) [7.48 و یا 6.23 گالن آمریکا UK].

معرفی شده در 1900s اولیه نوع دیگری از فیلتر شن و ماسه بود. فیلتر، سریع شن و ماسه، به موجب آن آب را به بالای یک مخزن حجم زیادی تزریق شد (3 '0 "یا مکعب بیشتر) (1 یارد مکعب / 200US گهل گهل / 170UK / 770 لیتر) که حاوی فیلتر شن و ماسه درجه، و بازگشت به استخر از طریق یک لوله در پایین مخزن. به عنوان مثال هیچ فشار داخل این مخزن وجود دارد، آنها همچنین به عنوان "فیلتر گرانش شناخته شده بودند. این نوع از فیلتر تا حد زیادی موثر نیست، و هیچ در صفحه اصلی استخر شنا دیگر مشترک، توسط نوع فیلتر تغذیه فشار جایگزین شده است.
زمین دارای جدار سیلیسی

برخی از فیلترهای استفاده زمین دارای جدار سیلیسی برای کمک به فیلتر کردن آلاینده های. معمولا به عنوان "D.E." نامیده می فیلتر، آنها نشان می دهند قابلیت فیلتراسیون برتر. [17] اغلب DE فیلتر آلودگی آبی تله عنوان کوچک به عنوان 1 میکرومتر در اندازه. D.E. فیلترها در برخی از ایالت ها ممنوع شده است، به عنوان آنها باید خالی کردن دوره ای و رسانه های آلوده سرخ کردن فاضلاب، باعث مشکل در سیستم های فاضلاب برخی از مناطق.
فیلتر کارتریج

دیگر رسانه های فیلتر که از سال 1970 به مسکونی بازار استخر معرفی شده اند شامل ذرات شن و ماسه و فیلتر کارتریج نوع کاغذ 50 تا 150 فوت مربع مساحت (14 M2) فیلتر مرتب شده در یک محکم بسته بندی شده 12 "قطر × 24" طولانی (300 میلی متر X 600 میلی متر) کارتریج دایره ای مانند آکوردئون. این واحد می تواند 'زنجیر وار "با هم به جمعی فیلتر تقریبا هر استخر در اندازه اصلی. کارتریج معمولا توسط حذف از بدن فیلتر و شیلنگ خاموش کردن یک اتصال فاضلاب تمیز. آنها مردمی که در آن آب backwashed از فیلتر شن و ماسه است که مجاز به تخلیه شود و یا می رود به آبخوان است.
پاک کننده خودکار استخر
پاک کننده استخر خودکار معمولا به عنوان "پاک کننده خودکار استخر" و در برق خاص شناخته شده است، پاک کننده استخر رباتیک به مقدار بیشتری از فیلتراسیون ارائه، و در واقع مانند جاروبرقی دستی می تواند یک استخر است، که به فیلتر شن و ماسه بدون لخته و یا coagulalents قادر به است میکروفیلتر انجام [18]
سیستم های دیگر
همچنین ببینید: نمک کلر زنی آب

واحد کلر شور، سیستم های الکترونیکی اکسیداسیون، سیستم یونیزاسیون، ضد عفونی میکروب با سیستم لامپ اشعه ماوراء بنفش، و "سه کلر فیدر" دیگر سیستم های مستقل و یا کمکی برای استخر بهداشت.
رقت متوالی

سیستم تصفیه استخر به عنوان شرح (در بالا) نامیده یک "رقت متوالی" سیستم، به عنوان یک جریان ثابت و متوالی از تازه، کلر و آب فیلتر شده است که به طور مستمر به استخر به عنوان بخشی از یک فرایند است که در نهایت می تواند منجر به تشکیل یک بازگشت استخر با 100٪ تازه آب شیرین بیش از یک دوره از زمان معرفی شده است. البته این هدف این است که هرگز به دست آورد، به عنوان نیز وجود دارد یک جریان ثابت از آلاینده های جدید ورود به استخر به عنوان بخش بعدی این مقاله نشان می دهد.
مطالعه کننده سطحی
مقابله با دهانه

آب به طور معمول از استخر از طریق یک دیافراگم مستطیل شکل در دیوار متصل شده از طریق به یک دستگاه مجهز به یک (یا بیشتر) دیوار / S از استخر کشیده شده است. داخلی از کفگیر از عرشه استخر از طریق یک درب دایره یا مستطیل، در مورد یک پا در قطر قابل دسترسی است. اگر پمپ آب استخر است آب جهت از استخر بیش از یک سرریز لولایی شناور کشیده شده (عامل از حالت عمودی به 90 زاویه درجه به دور از استخر، به منظور متوقف کردن برگ و آوار شدن پشت آب گرفتگی به استخر با عمل موج )، و پایین را به یک "سبد کفگیر" قابل حمل، هدف این است که برای به دام انداختن برگ، حشرات مرده و دیگر باقی مانده بزرگتر شناور است.

دیافراگم از سمت استخر قابل مشاهده است معمولا 1 '0 "(300 میلی متر) عرض و 6" (150 میلی متر) بالا، که قطع میدوی آب هر چند مرکز دیافراگم. مطالعه کننده سطحی با دیافراگم گسترده تر از این هستند "زاویه باز" مطالعه کننده سطحی نامیده می شوند و ممکن است به اندازه 2 0 "گسترده (600 میلی متر). مطالعه کننده سطحی شناور دارند استفاده از بودن سطح آب به عنوان این تحت تاثیر قرار نمی شده اند به کار تنظیم با نرخ پمپ مکش و دستکاری بهینه صرف نظر از سطح آب حفظ منجر به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد زیستی مواد در آب است. مطالعه کننده سطحی همیشه باید یک سبد برگ و یا فیلتر بین آن و پمپ برای جلوگیری از انسداد در لوله های پیشرو به پمپ و فیلتر.
چرخش استخر

لینک نهایی در سیستم گردش استخر: کفگیر-پمپ فیلتر و بازده بازده آب هستند.
بخاری

سایر تجهیزات که ممکن است در سیستم گردش آن ابراز تمایل شامل آب استخر گرم کن. آنها می توانند پمپ های حرارتی، گاز طبیعی یا پروپان بخاری گازی، بخاری برقی، بخاری سوزاندن چوب، و یا گرم کن خورشیدی پانل آب گرم - به طور فزاینده در طراحی پایدار از استخر استفاده می شود.
سایر تجهیزات

انحرافات به سیستم اکسیداسیون الکترونیکی، سیستم یونیزاسیون، disinfectinon میکروب با سیستم لامپ اشعه ماوراء بنفش، و "سه کلر فیدر" دیگر سیستم های کمکی برای استخر بهداشت هستند. و همچنین پانل های خورشیدی؛ در اکثر موارد نیاز به پس تجهیزات تصفیه قرار داده شود هستند، و آخرین وضعیت قبل از آب است به استخر بازگشت.
ویژگی های دیگر
امکانات تفریحی

ویژگی های هستند که بخشی از سیستم گردش آب می تواند نیازهای ظرفیت تصفیه برای اندازه محاسبات گسترش و می تواند شامل: جریان مصنوعی و آبشارها، در استخر چشمه، ارزش افزوده مالیاتی از یکپارچه گرم و چشمه های معدنی، اسلاید آب و سدها و قفل و مصنوعی "سواحل ریگ،" صندلی مستغرق به عنوان نیمکت فضایی و یا به عنوان "چارپایه" در در استخر کافه ها، شیرجه رفتن استخر، استخر wading از کودکان و کم عمق است.