1394/6/20
11:56

جمعی از شهروندان  می‌گویند: قطعی چند روزه آب ما را به ستوه آورده است، طوری که فروشگاه‌های آب تصفیه و معدنی نیز به دلیل متقاضیان زیاد پاسخگو نیستند و باعث تشکیل صف‌های طولانی جلوی این فروشگاه‌ها شده است.
«جواد تنها زیارتی» ساکن خیابان فردوسی شهر برازجان گفت: سه روز است که آب در شهر برازجان قطع شده و قطره‌ای آب در خانه نداریم، یک منبع هزار لیتری ذخیره آب داشتیم که آن هم تمام شده است. وی اضافه کرد: مسئولان علت قطعی آب شهر برازجان را طغیان و گل آلود شدن رودخانه «شاپور» عنوان کرده‌اند و می‌گویند، پس از اینکه رودخانه آرام شود، امکان تعمیرات شکستگی و انتقال آب از لوله‌های خط آبرسانی از شهرستان کازرون فارس به شهر برازجان فراهم می‌شود. مشکل آب شهر برازجان مربوط به یکی دو سال اخیر نیست، مسئولان کشوری که به استان بوشهر سفر می‌کنند باید به این خواسته بحق مردم توجه کنند واعتبار ملی برای حل این معضل تخصیص دهند.
«علی بردستانی» مدیر آب و فاضلاب شهری دشتستان هم گفت: متأسفانه وضعیت چند روز اخیر آب شهرستان به علت طغیان رودخانه شاپور و اینکه ورودی آب شهرستان به صفر رسیده مردم را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است. از آنجایی که آب این شهرستان تنها از کازرون تأمین می‌شود زمانی که مشکلی برای این خط پیش بیاید بویژه شهر برازجان با بحران جدی روبه‌رو می‌شود. اکنون نیز تا زمان رفع گل آلودگی رودخانه حل مشکل امکان پذیر نیست اما نیروهای این اداره در تلاش هستند به محض عادی شدن وضعیت رودخانه، مشکل را برطرف کنند. علاوه براین، مشکل آب این شهرستان به دلایل مختلفی ازجمله بستن آب رودخانه توسط برنج کاران کازرون، فرسودگی تأسیسات تصفیه خانه بوشیگان، خطوط و شبکه انتقال و توزیع برمی‌گردد. مدیر آب و فاضلاب شهری دشتستان گفت: یکی از راه حل‌های این مشکل، کم کردن وابستگی آب شهرستان دشتستان به آب کازرون و تخصیص بخشی از آب شهرستان از خط کوثر است. بخشی از کمبود آب برازجان مربوط به انشعاب‌های غیرمجاز در سکونتگاه‌های غیررسمی است که باید بشدت نظارت و برخورد شود، زیرا بخش زیادی از آب ورودی که براساس سرانه جمعیتی وارد شهرستان دشتستان می‌شود به مصرف آنها می‌رسد.
وی تعداد مشترکان آب درشهر برازجان را 34هزار انشعاب اعلام و تصریح کرد: 6 هزار اشتراک غیرمجاز نیز به طرق مختلف از این آب استفاده می‌کنند.

منبع :روزنامه ایران